Partiscum Mobil Planetárium

Mobilplanetárium - előadásnaptár

 

Partiscum Mobil Planetárium ajánlatkérés

Az űrlap segítségével rendelheti meg a Partiscum Mobil Planetárium előadásait. A kért időpontot előzetesen lefoglaljuk az Önök részére.




Kérjük, minden mezőt töltsenek ki, hogy az adatok birtokában ideiglenesen lefoglaljuk a kért napot.
Az időpont beírása előtt kérjük  E L L E N Ő R I Z Z É K , hogy szabad-e még a nap.


3 előadás         3x45 perc – 180 fő            86.000,– Ft
Minden további megrendelt előadás     21.000, Ft

Műsorok

A Partiscum Mobil Planetárium műsorai

Planetáriumi műsoraink során – azok hosszától függően – több filmet is láthatnak az érdeklődők. Egyes műsorok angol nyelven is elérhetők.

Élet a Naprendszerben.... és azon túl

Az élet a Földön képes szinte bárhol megvetni a lábát... és évmilliárdok hosszú során át fejlődött.
    De kialakulhatott-e más bolygókon, holdakon a Naprendszeren belül....
és azon túl?




Időtartam: 17 perc 
Korosztály:általános iskola 5-8. osztály, középiskola, felnőtt




Napszúrás

A Nap... egy, a Tejút, a mi galaxisunk 300 milliárd csillaga közül... Nincs közel a Tejútrendszer középpontjához... Nem a legnagyobb vagy épp a legkisebb, a legfényesebb, a legforróbb vagy a leghidegebb... És nem is az egyetlen csillag, amelynek bolygói vannak.

Űrbéli szomszédságunkban minden tizennegyedik ugyanolyan sárga csillag, mint a mi Napunk... Szóval egyáltalán nem különleges, kivéve egy dologban: az egyetlen csillag, amiről tudjuk, hogy hozzájárult az élet kialakulásához.
     A Nap, a mi csillagunk. Nélküle a Föld hideg és sötét lenne... Nem lenne időjárásunk... Élet... Igazából Föld se létezne nélküle.
     Az élet hajnalától kezdve a Nap jótékonyan adja fényét, melegét és energiáját. De most, hogy egyre többet tudunk meg róla, rájöttünk, hogy sokkal veszélyesebb, mint ahogyan elődeink azt gondolták...

Időtartam: 29 perc 
Korosztály:általános iskola 5-8. osztály, középiskola, felnőtt



A Hubble

A Hubble Űrteleszkóp….. Egy, a valaha fellőtt leghíresebb űreszközök közül. Mégis 20 évig szerves része volt az Univerzum megértését célzó kutatásoknak. Bár a Hubble 1990-es fellövésekor hamar egyértelművé vált, hogy baj van az új teleszkóppal. Jeff Hoffman, asztronauta és az MIT professzora személyes tapasztalattal rendelkezik a teleszkóp hibás optikájával kapcsolatban...

Időtartam: 10 perc 
Korosztály:általános iskola 5-8. osztály, középiskola, felnőtt



Visszatérés a Holdra – KATT a részletekhez IDE <<<<

Még ebben az évtizedben embert küldünk a Holdra – jelentette ki 1961 májusában Kennedy elnök az amerikai kongresszus előtt, elindítva a szovjet-amerikai űrverseny újabb, és persze rögtön legfontosabbnak kikiáltott fejezetét.

Időtartam: 23 perc
Korosztály:
általános iskola 5-8. osztály, középiskola, felnőtt


A műsor a Google Lunar XPRIZE  jóvoltából és külön engedélyével jött létre.


Utazás a Naprendszerben – KATT a részletekhez IDE <<<<


A bemutató során valósághű felvételek segítségével elevenednek meg a Naprendszerben található bolygók, holdak, kisbolygók. Megismerjük az égitestek fontosabb adatait, keletkezésüket, méreteiket, sőt néhány bolygó felszínére le is szállunk.



Időtartam:  15 perc
Korosztály: általános iskola 4-8. osztály, középiskola, felnőtt


Legyél Te is űrhajós! – KATT a részletekhez IDE <<<<

Óvodások és kisiskolások űrhajóskiképzése... ismerd meg az űrhajókat, a bolygókat. Átélheted a kilövés izgalmát, a képzelet hajtómű segítségével végiglátogathatod a Naprendszert, sőt még a régmúlt dinoszauruszai is megelevenednek.

Időtartam:  25 perc  + 10 perc élőszavas bemutató 
Korosztály: 
nagycsoportos óvodás, általános iskola 1-4. osztály


Utazás a Tejút középpontjába – KATT a részletekhez IDE <<<<

Mi található a Galaxisunk, a Tejút szívében? Húsz éve kutatják az ESO Nagyon Nagy Teleszkópja és a Keck teleszkópok a galaxisunk közepét: több mint száz csillag mozgását figyelik és felfedeztek egy láthatatlan objektumot is a középpontban - egy szupermasszív, gigantikus fekete lyukat!!

Időtartam:  7 perc
Korosztály: általános iskola 7-8. osztály, középiskola, felnőtt

A műsor az ESO, az Európai Déli Obszervatórium  jóvoltából jött létre 



A Földtől az Univerzumig – KATT a részletekhez IDE <<<< 

Az éjszakai égbolt egyszerre gyönyörű és misztikus, mesék és ősi mítoszok tárgya és félelme, amióta csak emberek léteznek. A vágy, hogy megértsük az Univerzumot lehet az emberiség legrégebbi intellektuális kihívása.


Időtartam:  31 perc
Korosztály: általános iskola 7-8. osztály, középiskola, felnőtt

A műsor az ESO, az Európai Déli Obszervatórium  jóvoltából jött létre


Kozmikus hajótöröttek

Vannak olyan helyek, ahol az éjszakai égbolton nincsenek csillagképek....
...nincs Orion, Nagy Göncöl, csak néhány magányos, messzi csillag és halvány kísérteties foltok...
....a legtöbb csillag a galaxisok határain belül éli életét, egy hatalmas galaktikus család tagjaként, együtt utazva testvéreikkel....
....de néhányan a galaxisok közti ürességben egyedül sodródnak....
Ők a kozmikus hajótöröttek


Időtartam:  29 perc
Korosztály: középiskola, felnőtt

A műsor az Ward Beecher Planetarium  jóvoltából jött létre




A forró és energikus Univerzum

Az Univerzum mindig is a végső határa volt az emberek tudás utáni vágyának.
Az emberiség története során állandóan az eget kémlelte, hogy megértse a bolygónk határain túl elterülő kozmoszt. Mára ez a törekvés jelentős eredményt hozott.
Már tudjuk, hogy a napunk csak egy átlagos csillag, ami nem sokban különbözik az éjszakai égbolton látható többi apró fényponttól. Felfedeztük Naprendszerünk bolygóit és a rajtuk uralkodó viszonyokat. Aszteroidákat és üstökösöket tanulmányoztunk és már tudjuk, hogy milyen szerepük volt a bolygók formálásában...
     Ez a kaland egy hatalmas utazás a tudás felé, amely megdönt minden babonát és meghatározza az emberiség eredetét.

A műsor az Európai Unió támogatásával, valamint az ESO, az Európai Déli Obszervatórium  jóvoltából jött létre

Időtartam:  29 perc
Korosztály: általános iskola 7-8. osztály, középiskola, felnőtt



Hihetetlen Nap

A Nap másodpercenként több energiát bocsát ki magából, mint amennyi energiát a Földön egy év alatt elhasználunk. Honnan jön ez a hatalmas energia? És hogyan működik ez a csillag, a Nap?
Az éjszakai égbolt kémlelése a napfelkeltével véget ér. De vajon ilyenkor a csillagászok aludni mennek? Persze, hogy nem! Ilyenkor veszik elő a napvizsgáló teleszkópjaikat. A legnagyobb ilyen teleszkópok olyan helyeken találhatóak, ahol az ég tiszta, a levegő nyugodt és az időjárás is kedvező az év nagy részében.

A műsor Brnói Planetárium jóvoltából jött létre


Időtartam:  11 perc
Korosztály: általános iskola 5-8. osztály, középiskola, felnőtt




CASSINI – A Nagy Finálé ...hamarosan műsoron...

Amikor a Cassini űrszonda 1997. október 15-én elindult, a nagyszabású programtól sokat várt a tudományos világ. Bár a projekt nem volt zökkenőmentes, az űreszköz így is rengeteg értékes információt gyűjtött Naprendszerünkről, a Szaturnuszról és holdjairól.

A Nagy Finálé

Közel 20 évvel indulása után eljött az idő, hogy a Cassini belevágjon utolsó kalandjába. A Nagy Finálénak nevezett küldetés során, 2017 áprilisának vége és szeptembere közt az űreszköz fokozatosan közeledik a Szaturnusz felé. Az elkövetkező 22 hét alatt a Cassini szédítő gyorsasággal fog körözni a bolygó és gyűrűi közt.
     Az út végét a tervek szerint 2017. szeptember 15. jelenti majd, amikor a szonda meteorként fog elégni a Szaturnusz atmoszférájában. A Cassini még utolsó küldetésével is értékes információkat szolgáltat majd, a gyűrűkön keresztülhaladva a bolygó gravitációs és mágneses teréről, illetve a gyűrűk anyagáról fog adatokat gyűjteni.


Időtartam: 20 perc 
Korosztály: általános iskola 5-8. osztály, középiskola, felnőtt

Partiscum Mobil Planetárium előadásai

A Partiscum Mobil Planetárium előadásai

Planetárium előadásainkon 380 intézmény, 150 ezer diákja vett részt



Település
Intézmény
Abony
Kinizsi Pál Gimnázium és Szakközépiskola
Acsa
Acsai Petőfi Sándor Általános Iskola
Akasztó
Akasztói Általános Iskola
Albertirsa
Roszík Mihály Evangélikus Általános Iskola
Algyő
Fehér Ignác Általános Iskola
Álmosd
Bocskai István Általános Iskola
Alsóörs
Endrődi Sándor Református Általános Iskola
Apc
Apáczai Csere János Általános Iskola
Ásotthalom
Kiss Ferenc Általános Iskola
Ászár
Jászai Mari Általános Iskola
Bag
Arany János Általános Iskola
Bakonycsernye
Bakonycsernyei Általános Iskola
Bakonyszombathely
Bakonyszombathelyi Benedek Elek Általános Iskola
Balassagyarmat
Szent Imre Keresztény Általános Iskola Gimnázium
Balatonalmádi
Vörösberényi Általános Iskola
Balatonvilágos
Mészöly Géza Általános Iskola
Bátaszék
Cikádor Általános Iskola
Bátonyterenye
II. János Pál Pápa Katolikus Általános Iskola
Battonya
Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium és Általános Iskola
Becsehely
Becsehelyi Általános Iskola
Békéscsaba
Békés Megyei Könyvtár
Békéscsaba
Esély Pedagógiai Központ
Békéscsaba
Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Berekfürdő
Veress Zoltán Általános Iskola
Biatorbágy
Ritsmann Pál Német Nemzetiségi Általános Iskola
Biharnagybajom
Szűcs Sándor Általános Iskola
Boldogkőváralja
Körzeti Általános Iskola
Bölcske
Kegyes József Általános Iskola
Budajenö
Budajenői Általános Iskola
Budakeszi
Budakeszi Széchenyi István Általános Iskola
Budakeszi
Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium
Budakeszi
Széchenyi István Általános Iskola
Budaörs
Mindszenty Általános Iskola
Budapest
Bókay Árpád Általános Iskola
Budapest
Budapest XVIII. Kerületi Csontváry Kosztka Tivadar Általános Iskola
Budapest
Budapest XX. Kerületi Hajós Alfréd Általános Iskola
Budapest
Budapest XXI. Kerület Nagy Imre Általános Iskola és AMI
Budapest
Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium
Budapest
Budapesti SZC Keleti Károly Közgazdasági Szakgimnázium
Budapest
Budavári Általános Iskola
Budapest
Csillaghegyi Általános Iskola
Budapest
Deák Diák Általános Iskola
Budapest
Duna Rezidencia Társasház
Budapest
Első Óbudai Nyelvoktató Általános Iskola
Budapest
FM KASZK Bercsényi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskola
Budapest
Fodros Általános Iskola
Budapest
Gulner Gyula Általános Iskola
Budapest
Halassy Olivér Általános Iskola
Budapest
Hartyán Általános Iskola
Budapest
II. Kerületi Szabó Lőrinc Kéttannyelvű Általános Iskola
Budapest
Kapocs Magyar-Angol Két Tannyelvű Általános Iskola
Budapest
Kastélydombi Általános Iskola
Budapest
Kék Általános Iskola (1213 Budapest)
Budapest
Kispesti Eötvös József Általános Iskola
Budapest
Lázár Ervin Általános Iskola
Budapest
Lázár Ervin Általános Iskola (1043 Budapest)
Budapest
Liszt Ferenc Általános Iskola
Budapest
Megyeri Úti Általános Iskola
Budapest
Pesterzsébeti Közgazdasági Szakközépiskola
Budapest
Reménység Általános Iskola
Budapest
Szervátiusz Jenő Általános Iskola
Budapest
Újlak utcai Általános Iskola
Budapest
Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola
Budapest
Vajk-sziget Általános Iskola
Budapest
XVI. kerületi Móra Ferenc Általános Iskola
Budapest
XVI. Kerületi Táncsics Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest
Zrínyi Miklós Gimnázium
Budapest
Zugligeti Általános Iskola
Budapest
Budapest XX. Kerületi Hajós Alfréd Általános Iskola
Budapest
XVI. Kerületi Kölcsey Ferenc Általános Iskola
Budapest
Budapest II. Kerületi Móricz Zsigmond Gimnázium
Budapest
Kontyfa Középiskola, Szakiskola és Általános Iskola
Budapest
Sashalmi Tanoda Általános Iskola
Budapest-Berekfürdő
SM Betegek Országos Egyesülete
Budapest-Csepel
Karácsony Sándor Általános Iskola
Bugac
Rigó József ÁMK
Bugyi
Kazinczy Ferenc Általános Iskola
Bükkábrány
Arany János Általános Iskola
Cece
Cecei Általános Iskola
Cégénydányád
Önkormányzat - Gyemeknap
Cegléd
Várkonyi István Általános Iskola
Ceglédbercel
Eötvös József Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
Celldömölk
Szent Benedek Katolikus Általános Iskola
Csanytelek
Szent László Általános Iskola
Császártöltés
KTKT Általános Iskola és Középiskola, Császártöltési Általános Iskolája
Csolnok
Csolnoki Német Nemzetiségi Általános Iskola
Csongrád
Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola    
Csurgó
Csurgói Eötvös József Általános Iskola
Csurgó
KOLPING Nagyváthy János középiskola
Dabas
Kossuth Lajos Általános Iskola
Debrecen
Ady Endre Gimnázium
Debrecen
Árpád Vezér Általános Iskola
Debrecen
Csapókerti Általános Iskola
Debrecen
DRK Dóczy Gimnázium
Debrecen
EURO Baptista Két Tanítási Nyelvű Gimnázium
Debrecen
Gönczy Pál Általános Iskola
Debrecen
Szoboszlói úti Áltlános Iskola
Dévaványa
Ványai Ambrus Általános Iskola
Diósd
Eötvös József Általános Iskola
Diósd
Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola
Diósjenő
Szentgyörgyi István Általános Iskola
Dombóvár
Szent Orsolya Iskolaközpont
Dömsöd
Gróf Széchenyi István Általános Iskola
Dunaharaszti
Kőrösi Csoma Általános Iskola
Dunakeszi
Dunakeszi Fazekas Mihály Általános Iskola
Dunakeszi
Radnóti Miklós Gimnázium
Dunaújváros
Rudas Közgazdasági Szakközépiskola
Dunaújváros
Széchenyi István Gimnázium
Edelény
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
Eger
Andrássy György Katolikus Közgazdasági Középiskola
Egyházaskozár
Hegyháti Általános Iskola
Érd
Érdi Bolyai János Általános Iskola
Érd
Gárdonyi Géza Általános Iskola
Érd
Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium
Érd
Batthyány Általános Iskola
Esztergom
József Attila Általános Iskola
Esztergom
PPKE Vitéz János Katolikus Általános Iskola
Farmos
Farmosi Általános Iskola
Fehérgyarmati
Bárdos Lajos Általános Iskola
Felgyő
Önkormányzat
Fényeslitke
Kossuth Lajos Általános Iskola
Fertőd
Babos József Térségi Általános Iskola
Forráskút
Forráskúti Általános Iskola
Földes
Karácsony Sándor Általános Iskola
Fülöp
Fülöpi Általános Iskola
Füzesgyarmat
Kossuth Lajos Általános Iskola
Galgahévíz
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
Gödöllő
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Óvoda
Gyál
Bartók Béla Általános Iskola
Gyomaendrőd
Szent Gellért Katolikus Általános Iskola
Gyöngyös
Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Gyöngyös
József Attila Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
Győr
Győri Kovács Margit Iskola
Győr
Győr-Ménfőcsanaki Petői Sándor Általános Iskola
Győrvár
Béri Balogh Ádám Általános Iskola
Gyula
Karácsonyi János Katolikus Gimnázium
Gyulaháza
Dr.Kozma Pál Általános Iskola
Hajdúdorog
Móra Ferenc Általános Iskola
Hajdúdorog
Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Hajdúnánás
Bocskai Általános Iskola
Hatvan
Kossuth Lajos Általános Iskola
Hatvan
Széchenyi Zsigmond Könyvtár
Hernádnémet
Hernádnémeti Református Általános Iskola
Hernád-Pusztavacs
Hernád-Pusztavacs Általános Iskola
Hernádvécse
Hernádvécsei Körzeti Általános Iskola
Heves
Hevesi Általános Iskola és AMI Körzeti Tagiskolája
Heves
Újtelepi Katolikus Általános Iskola
Hódmezővásárhely
Kertvárosi Katolikus Általános Iskola
Hódmezővásárhely
Klauzál Gábor Általános Iskola
Hódmezővásárhely
Német László Gimnázium
Hódmezővásárhely
Varga Tamás Általános Iskola
Hortobágy
Petőfi Sándor Általános Iskola
Igal
Batthyány Károly Általános Iskola
Inárcs
Tolnay Lajos Általános Iskola
Isaszeg
Dózsa György Művelődési Otthon és Isaszegi Múzeumi Kiállítóhely
Izsák
Táncsics Mihály Általános Iskola
Jászfényszaru
Petőfi Sándor Művelődési Ház és Könyvtár
Jászivány
Jászivány Község Önkormányzata Családi Nap
Jászkarajenő
Jászkarajenői Széchenyi István Általános Iskola
Kaba
Sári Gusztáv Általános Iskola
Kaposmérő
Hunyadi János Általános Iskola
Kaposvár
Kinizsi Pál Élelmiszeripari Szakképző Iskola
Karcag
Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola
Karcag
Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
Kazincbarcika
Pollack Mihály Általános Iskola
Kazincbarcika
Pollack Mihály Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagiskola
Kazincbarcika
Szalézi Szent Ferenc Gimnázium
Kecel
II. János Pál Katolikus Általános Iskola
Kerepes
Széchenyi István Általános Iskola
Kiskunfélegyháza
Batthyány Lajos Általános Iskola
Kiskunfélegyháza
Dózsa György Általános Iskola
Kisláng
Tamási Áron Általános Iskola
Kisléta
Dr. Jósa István Általános Iskola
Kismaros
Vilcsek Gyula Általános Iskola
Kisújszállás
Móricz Zsigmond Református Gimnázium
Kiszombor
Dózsa György Általános Iskola
Komló
Szilvási Általános Iskola Felsőszilvási Általános Iskolája
Kondoros
Petőfi István Általános Iskola
Kölked
KISZI-Közös Igazgatású Baptista Óvoda és Általános Iskola
Körmend
Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola
Kővágószőlős
Kővágószőlősi Általános Iskola
Kunfehértó
Kunfehértói Általános Iskola
Kunhegyes
Nagy László Szakképző Iskola, Gimnázium
Lajosmizse
Fekete István Sportiskolai Általános Iskola Felsőlajosi Tagintézménye
Magyarbánhegyes
Magyarbánhegyesi Kossuth Lajos Általános Iskola
Makó
József Attila Gimnázium
Makó
Makói József Attila Gimnázium
Makó
Múzeumok Éjszakája
Makó
Szikszai György Református Általános Iskola
Mályi
Móra Ferenc általános Iskola
Marcali
Berzsenyi Dániel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Maroslele
Maroslelei Általános Iskola
Martonvásár
Beethoven Általános Iskola
Mátészalka
Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola
Mátraderecske
Mátraderecskei Általános Iskola
Medgyesegyháza
Schéner Mihály Általános Iskola
Mezőcsát
Enyedy Andor Református Általános Iskola
Mezőhegyes
Mezőhegyesi József Attila Általános Iskola
Mezőkövesd
Szent László Gimnázium
Mezőszentgyörgy
Mezőszentgyörgyi Eötvös Károly Általános Iskola
Mezőtúr
II. Rákóczi Ferenc általános iskola
Mindszent
Mindszenti Általános Iskola
Miskolc
Balázs Győző Református Líceum
Miskolc
Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola
Miskolc
Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola
Miskolc
Görögkatolikus Általános Iskola
Miskolc
Jókai Mór Református Általános Iskola
Miskolc
Lévay József Református Gimnázium
Miskolc
Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola
Miskolc
Miskolci Görög Katolikus Általános Iskola
Miskolc
Nyitott Ajtó Baptista Általános Iskola
Monor
Nemzetőr Általános Iskola
Monorierdő
Fekete István Általános Iskola
Mór
Petőfi Sándor Általános Iskola
Mórahalom
Mórahalom, Napközi Otthonos Óvoda
Mórahalom
Szent Imre Katolikus Általános Iskola
Nádasdladány
Nádasdy Ferenc Általános Iskola
Nagyatád
Ady Endre Gimnázium és Szakközépiskola
Nagyecsed
Báthori István Gimnázium
Nagyfüged
Arany János Általános Iskola
Nagykálló
Korányi Frigyes Gimnázium
Nagykanizsa
Művelődési Központ
Nagykőrös
Arany János Református Általános Iskola 2 alkalom
Nagymágocs
ÁMK Hunyadi János Általános Iskola
Nagymágocs
Hunyadi János Általános Iskola
Nagyszénás
Czabán Samu Általános Iskola
Noszlop
Noszlopi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
Nyársapát
Nyársapáti Általános Művelődési Központ
Nyírábrány
Ábrányi Emil Általános Iskola
Nyírbátor
Magyar-Angol Kéttannyelvű általános Iskola
Nyíregyháza
Bánki Donát Műszaki Középiskola
Nyíregyháza
Bethlen Gábor Gimnázium és Általános Iskola
Nyíregyháza
Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium
Nyíregyháza
Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium
Nyíregyháza
Vasvári Pál Gimnázium
Nyírtassi
Nyírtassi Tas Vezér Általános Iskola 
Ócsa
Halászy Károly Általános Iskola
Orosháza
Táncsics Tehetséggondozó Gimnázium és Általános Iskola
Orosháza
Vörösmarty Általános Iskola
Oroszlány
Hamvas Béla Gimnázium
Ózd
Apáczai Csere János Általános Iskola
Ózd
Ózd Sajóvárkonyi Általános Iskola
Ózd
Petőfi Sándor Általános Iskola
Paks
Energetikai Szakközépiskola
Pápa
Munkácsy Mihály Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
Pápa
Pápai Gazdasági Szakközépiskola és Kollégium
Pápa
Szent István Római Katolikus Általános Iskola
Pápakovácsi
Pápakovácsi Kastély Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
Parád
Fáy András Általános Iskola
Parasznya
Pitypalatty-völgyi Református Körzeti Általános Iskola
Pécel
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola
Pécs
Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola
Pécs
Radnóti Miklós Közgazdasági Szakközépiskola
Perbál
Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola
Piliscsaba
Páduai Szt. Antal Iskola
Pilisvörösvár
Pilisvörösvári Templom Téri Német Nemzetiségi Általános Iskola
Pilisszentiván
Német Nemzetiségi Általános Iskola
Pitvaros
Petőfi Sándor Általános Iskola
Polgárdi
Széchenyi István Általános Iskola
Polgárdi
Széchenyi István Általános Iskola, Gimnázium
Ráckeve
Szent Imre Katolikus Általános Iskola
Rád
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
Rakamaz
Erzsébet Királyné Általános Iskola
Rákóczifalva
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
Ramocsaháza
Nyárády Mihály Általános Iskola
Sajólád
Fráter György Katolikus Általános Iskola
Sárbogárd
Mészöly Géza Általános Iskola
Sárisáp
Sárisáp és Környéke Körzeti Általános Iskola
Sarkad
Ady Endre-Bay Zoltán Középiskola
Sárosd
KISZI Farkas Gyula Általános Iskola
Sárospatak
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
Sárszentmihályi
Zichy Jenő Általános Iskola
Sásd
Sásdi ÁMK Közösségi Ház
Sátoraljaújhely
Magyar-Szlovák Két Tanítási Nyelvű Nemzetiségi Általános Iskola
Sátoraljaújhely
V. István Katolikus Szakközépiskola és Gimnázium
Sellye
Kiss Géza Általános Iskola
Seregélyes
 KISZI Közös Igazgatású Baptista Általános Iskola
Siklós
Kanizsai Dorottya Általános Iskola
Siklós
Sztárai Mihály Református Általános Iskola
Szada
Székely Bertalan Általános Iskola
Szarvas
Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola
Szarvas
GFF Gyakorló Általános Iskola
Százhalombatta
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
Százhalombatta
Százhalombattai 1. Számú Általános Iskola
Szeged
Arany János Általános Iskola
Szeged
Béke utcai Általános Iskola
Szeged
Fekete István Általános Iskola
Szeged
Gregor József Általános Iskola
Szeged
Madách Imre Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Szeged
Napfényfürdő Aquapolis
Szeged
Rókusi Általános Iskola
Szeged
Tabán Általános Iskola
Szeged
Vörösmarty Általános Iskola
Szeged
Weöres Sándor Általános Iskola
Szeged
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Áltlános Iskola
Szeghalom
Péter András Gimnázium és Szigeti Endre Szakképző Iskola
Székesfehérvár
Ciszterci Szent István Gimnázium
Székesfehérvár
Hétvezér Általános Iskola
Székesfehérvár
Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola
Székesfehérvár
Tóvárosi Általános Iskola
Székesfehérvár
Váci Mihály Ipari Szakképző Iskola
Szekszárd
Kutatók Éjszakája
Szekszárd
Tolna Megyei Tudományos Ismeretterjesztő Egyesület
Szentendre
Szent András Katolikus Általános Iskola és Óvoda
Szentes
Kiss Bálint Általános Iskola
Szigetcsép
Szigetcsépi Általános Iskola és AMI
Szigethalom
Széchenyi István Általános Iskola
Szigetszentmárton
Szigetszentmártoni Általános Iskola
Szigetszentmiklós
Kardos István Ált. Isk. és Közg. SZKI
Szokolya
Cseh Péter Általános Iskola
Szolnok
Műszaki Szakközépiskola Jendrassik György Gépipari Tagintézménye
Szolnok
Szegő Gábor Általános Iskola
Szombathely
Szombathelyi Műszaki SZC Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma
Szomor
Kézdi Vásárhelyi Imre Általános Iskola
Sződ
Hunyadi János Általános Iskola
Sződliget
Gárdonyi Géza Általános Iskola
Tahitótfalu
Pollack Mihály Általános Iskola
Tállya
Zempléni Árpád Általános Iskola
Tállya
Zempléni Árpád Általános Iskola
Tamási
Tamási Általános Iskola, Gimnázium
Tápiószecső
Tápiószecsői Széchenyi István Általános Iskola
Tapolca
Bárdos Lajos Általános Iskola
Tass
Földváry Gábor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Tata
Eötvös József Gimnázium és Kollégium
Tatabánya
Kertvárosi Általános Iskola Verebély László utcai telephelye
Tiszaföldvár
Ószőlői Általános Iskola
Tiszafüred
Szent Imre Katolikus Általános Iskola
Tiszafüred
Szivárvány-ház Fogyatékosok Református Otthona
Tiszakécske
Móricz Zsigmond Oktatási Intézmény
Tiszavárkony
Endre Király Általános iskola
Tokaj
Tokaji Ferenc Gimnázium, Szakközépiskola
Tokodaltáró
Gárdonyi Géza Általános Iskola
Törökbálint
Bálint Márton Általános Iskola és Gimnázium
Törökszentmiklós
Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium
Törökszentmiklós
Bethlen Gábor Református Általános Iskola
Törökszentmiklós
Kölcsey Ferenc Általános Iskola
Túrkeve
Kaszap Nagy István Református Általános Iskola
Ugod
Ugodi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
Újfehértó
Szent István Gimnázium
Újhartyán
Újhartyáni Német Nemzetiségi Általános Iskola
Újkígyós
Petőfi Sándor Művelődési Ház és Könyvtár
Üllés
Déryné Kulturális Központ
Vácrátót
Petőfi Sándor Általános Iskola
Vajszló
Kodolányi János Szakközépiskola
Várpalota
Thuri György Gimnázium
Vaszar
Ihász Gábor Általános Iskola
Vecsés
Grassalkovich Antal Általános Iskola
Verpelét
Petőfi Sándor  Közösségi Ház és Könyvtár
Veszprém
Cholnoky Jenő Általános Iskola
Veszprém
Vetési Albert Gimnázium
Veszprém
Veszprémi Báthory István Általános Iskola
Vésztő
Kis Bálint Református Általános Iskola
Vésztő
Szabó Pál Általános Iskola
Zákányszék
Zákányszéki Általános iskola és Óvoda
Zalakaros
Zalakarosi Általános Iskola
Zsombó
Zsombó és körzete Óvoda